Mám prácu

Používate smajlíky v pracovných mailoch? Pre kolegov budete za hlupáka

Mám prácu  /   Diskusia

Je vedecky dokázané, že čím viac sa usmievate, tým viac ste ľuďom sympatický. Ak však používate symbolické úsmevy – emotikony, aj v pracovných... 


5 spôsobov, ako si

5 spôsobov, ako si nasporiť 1 000 eur, aj keď žijete od výplaty k výplate

Mám prácu  /   Diskusia

Tiež sa krátko po výplatnom dni čudujete, kam vaše zarobené peniaze zmizli? Že sa na vašom účte dlho neohrejú a vy už netrpezlivo očakávate ďalší mesiac? Nezáleží na tom, ako veľmi sa snažíte, aj tak vždy zostanete s pár eurami na konte? Môžete to zmeniť. Ako? Máme pre vás 5 užitočných rád, ako si aj z malej výplaty môžete nasporiť napríklad 1 000 eur. Inšpirujte sa.


Slováci na PN-ke: Ako

Slováci na PN-ke: Ako dopadla kontrola Sociálnej poisťovne?

Aktuality  /   Diskusia

Sociálna poisťovňa (SP) v 1. polroku 2017 skontrolovala dodržiavanie liečebného režimu 47.358 práceneschopných poistencov. Ide o kontrolu samotných poistencov, či dodržiavajú liečebný režim predpísaný ošetrujúcim lekárom. Informoval Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.


Ministerstvo práce navrhuje zvýšiť

Ministerstvo práce navrhuje zvýšiť minimálnu mzdu: Takto by mala narásť

Aktuality  /   Diskusia

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR navrhuje zvýšiť minimálnu mzdu na Slovensku od začiatku budúceho roka zo súčasných 435 eur na 480 eur. Vyplýva to z materiálu, o ktorom má budúci týždeň v pondelok rokovať Hospodárska a sociálna rada SR (HSR). Išlo by o nárast o 10,34 %. Rezort práce takýto nárast najnižších zárobkov navrhuje "po posúdení... 


Ťahá vám na tridsiatku?

Ťahá vám na tridsiatku? Neurobte vo svojom živote tieto chyby, varuje psychologička

Hľadám prácu  /   Diskusia

Vieme byť dnes dospelí? Žijeme v období, kedy sa deti snažia správať ako dvadsiatnici a zrelí dospelí sa obliekajú a upravujú tak, aby vyzerali na 29. Mladí vyzerajú staršie, starší vyzerajú mladšie, dospelosť vyzerá inak. Zdá sa, že sa z nej stala dlhá výprava niekde od 20. roku života a ťahá sa občas aj po tridsiatke. Podľa Meg Jayovej, autorky knihy... 


Priemerná mzda 960 eur:

Priemerná mzda 960 eur: V ktorom kraji si môžete takto zarobiť?

Aktuality  /   Diskusia

Priemerná hrubá nominálna mesačná mzda v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) dosiahla v minulom roku hodnotu 960 eur. Bola o 56 eur nižšia ako slovenský priemer. Informoval riaditeľ Pracoviska Štatistického úradu SR v Trenčíne Pavol Arpáš.


Šťastie sa dá kúpiť:

Šťastie sa dá kúpiť: Ak chcete mať dobrý život, svoje peniaze miňte na tieto 4 veci

Mám prácu  /   Diskusia

Každý túži po šťastí. Ale čo je šťastie? Výhra v lotérii? Faktom je, že do určitej miery je skutočne spojené s peniazmi. Výskumy totiž odhalili, že nezištné vynaloženie peňazí na druhých - či už na priateľov, štvornohých maznáčikov, alebo charitu - skôr než na seba vám môže pomôcť nájsť "cestu ku šťastiu".


Chcete sa konečne dobre

Chcete sa konečne dobre vyspať? Toto urobte so svojím smartfónom, tabletom či notebookom

Mám prácu  /   Diskusia

V dnešnom svete technológií je väčšina z nás permanentne prilepená k svojim telefónom, tabletom či počítačom. Používame ich v práci, denne s nimi strávime množstvo hodín, beriem si ich aj domov a tam ich používame znova. Možno sa vám to zdá ako nevinná praktika, ich používanie však spôsobuje, že sa niektorí ľudia nevedia dobre vyspať. Že to dobre poznáte aj vy?


Dalajlámov recept na šťastný

Dalajlámov recept na šťastný život: Toto robte každé ráno, zmena vás prekvapí

Mám prácu  /   Diskusia

To, ako odštartujete ráno, má vplyv na celý váš deň. Je preto dôležité začať ho tak, aby ste boli dobre naladený a spokojný. Inšpirovať sa môžete Dalajlámom, ktorý prezradil svoj recept na správny začiatok nového dňa. Chcete vedieť, v čom spočíva jeho tajomstvo?


Žabky, minisukne, tričká nad

Žabky, minisukne, tričká nad pupok: Takto si zaistíte faux pas v práci

Mám prácu  /   Diskusia

Vyzerá každé vaše ráno tak, že sa zobudíte a hodíte na seba prvé, čo nájdete? Tento zvyk sa týka predovšetkým pánov, avšak bez ohľadu na to, kto sa v ňom našiel, mali by ste sa s ním rýchlo rozlúčiť. Prečo? Môžete si tým totiž prekaziť šance na kariérny rast.


Naučte sa čítať myšlienky

Naučte sa čítať myšlienky vášho šéfa: Týchto 5 vecí od vás chce bez toho, aby vám to povedal

Mám prácu  /   Diskusia

Je pre vás váš nadriadený záhadnou osobou? Jeden deň je vrelý a príjemný, na druhý deň zas chladný a neprístupný? Ak má takéto premenlivé nálady, ako vôbec zistiť, čo od vás po pracovnej stránke vyžaduje? Nie je to však vôbec zložité: stačí, ak sa naučíte čítať jeho myšlienky. Pozrite sa, akých päť vecí vyžaduje každý šéf bez toho, aby vám to povedal.Citáty o práci a kariére

Plutarchos

Práca je pre človeka ako vlaha pre rastlinu – živí ho, ale môže ho aj zatopiť.

Plutarchos