Priamy prenos z HR workshopu na tému Tréning, koučing a leadership sa skončil

12. februára sme vám priniesli exkluzívny priamy prenos z HR Development Academy, ktorý organizovala skupina APPEL GROUP v spolupráci s pracovným portálom Kariéra.sk . Atraktívne témy z pracovnej oblasti priniesli traja prednášajúci hostia: Mariana Dolinská (Allianz) otvorila workshop na tému Leadership Development, Petra Jaššáková (OTP Banka) priniesla zaujímavú tému Mindfulness (Všímavosť) a Jozef Stopka (UPC) uzatvoril workshop témou Koučing a jeho celoplošné uplatnenie vo firemnom prostredí. Podujatie podporili partneri: iw.sk, APPEL COUNSELLING, Excellent Training, Marella, HRcomm a mediálni partneri: Zoznam.sk, Wolters Kluwer, TASR, Education.sk a UPC.

 

Program Workshopu:

08.30 - 09.00  Príchod a prezentácia účastníkov       
09.00 – 10.00

Mariana Dolinská

Leadership Development”

10.00 - 10.20 Coffee Break
10.20 - 11.20

Petra Jaššáková

Mindfulness  „Všímavosť“

Mindfulness ako benefit pre zamestnanca aj zamestnávateľa” Účinná metóda prevencie vzniku duševných ochorení.

11.20 – 11.40   Coffee Break 
11.40 – 12.40 

Jozef Stopka

Koučing a jeho celoplošné uplatnenie vo firemnom prostredí”

Každý, kto zažil plnohodnotný koučovací proces si odnáša pozitívnu skúsenosť.

                                                                       

O prednášajúcich:

Mariana Dolinská

Mariana Dolinská sa v úvodnej prezentácii okrem zamyslenia sa nad skutočným obsahom pojmov leader a leadership, podelí aj s jej skúsenosťami s reálnou implementáciou leadership prístupu ako „vyššej formy“ manažmentu a vedenia ľudí v úzkej súvislosti so sebamotiváciou a umením motivovať. Zmieni sa aj o súvisiacich kompetenčných modeloch a skúsenostiach s ich implementáciou v podmienkach konkrétnych spoločností.

 

Petra Jaššáková

Jedna z možností ako zatraktívniť a spestriť rozvojové programy, teambuildingy a benefity pre zamestnancov, je uplatniť zážitkové cvičenia, zamerané na osvojenie si zručností, ktoré napomáhajú k  zvýšeniu pocitu vnútornej spokojnosti, šťastia a vnútornej stability. Veľmi účinnou metódou, ktorá je ešte stále pre väčšinu verejnosti novinkou je koncept Mindfulness (preklad „všímavosť“). Koncept Mindfulness je orientovaný na vnímanie a nekritické zameranie pozornosti na emócie, myšlienky a pocity, vyskytujúce sa v prítomnom okamihu. Najčastejšie je cvičený formou meditačných postupov.

 

Jozef Stopka

 

V rámci témy sa bude venovať svojim praktickým skúsenostiam v uplatňovaní koučingu vo firemnom prostredí, ako finančne optimalizovať náklady na koučing, ako pristupovať ku koučingu a ako riadiť tento proces.

 

Od 9.00 hod. ste sledovali priamy prenos z workshopu:

Zdielať článok na Facebooku
12.02.2015  |   Zdroj: red., Foto: Thinkstock.com
Hodnotenie článku:
4.7/5 (3 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin