6 rád, ako v živote uspieť: Toto vás v škole nenaučia

Vráťte sa do školských čias. Stalo sa vám niekedy, že ste sedeli v školskej lavici a mali ste pocit neuveriteľnej nudy? Nerozumeli ste, prečo sa musíte venovať téme, ktorú v živote potrebovať nebudete? Áno, v školách sa niekedy venuje pozornosť niečomu, čo človek v živote nevyužije. Namiesto toho by sa však pozornosť mala sústrediť aj na niečo iné – ako dosiahnuť úspech. Pozrite sa na triky, ktoré sa v školách neučia, no mohli by mnohým pomôcť uspieť.


 

 1. Ovplyvňujte svoj osud
  Nikto nedokáže ovplyvniť každý jeden aspekt svojho života. Niekedy máme dokonca pocit, že nás život len unáša a my to nedokážeme zastaviť. To je však pravda iba čiastočne. Človek dokáže do istej miery ovplyvniť svoje napredovanie a budúcnosť. Ako? Tým, že na tom začne pracovať. Hneď teraz. Chcete lepšiu a dobre zaplatenú prácu? Musíte na ňu nazbierať potrebné skúsenosti, tvrdo pracovať a zlepšovať sa, aby ste ukázali, že si takúto prácu a plat zaslúžite. Nečakajte, že raz náhodou dostanete fantastickú ponuku, ktorá vám zmení život.
 2. Neporovnávajte sa s inými
  Úspešní ľudia vedia, že to, čo dosiahli, nebolo ovplyvnené niekým iným, niekým, kto je bohatší, chytrejší alebo lepšie vyzerajúci. Vedia, že ich úspech nastúpil vďaka ich schopnostiam, snahe a odhodlaniu. To, čo je pri snahe byť úspešný naozaj dôležité, je sledovanie a napĺňanie vlastných cieľov kvôli samému sebe, nie kvôli tomu, že niečo podobné robia rivali či konkurenti.
 3. Vždy sa správajte k ľuďom láskavo a s rešpektom
  Veľa ľudí sa správa k ľuďom milo, pretože vedia, že im to môže priniesť osobný profit. Sú k iným príjemní iba preto, lebo niečo potrebujú. Úspešní ľudia to však robia inak. Nevyberajú si, ku komu majú byť lepší či milší, ku každému človeku pristupujú s rešpektom a prívetivo. Vedia totiž, že každý jeden človek im môže niečo odovzdať, môžu sa od neho niečo naučiť a tým sa obohatiť.
 4. Podeľte sa o to, čo viete
  Kedysi platilo, že každá spoločnosť sa snažila byť čo najtajomnejšia, aby sa jej zamestnanci dozvedeli čo najmenej, aby tieto informácie nemohli „vynášať“. Časy sa však zmenili. Dnes sa tí najúspešnejší lídri delia o svoje vedomosti a skúsenosti, prezrádzajú, aké návyky ich priviedli k úspechu, radia ostatným, čo robiť, ak chcú dosiahnuť svoje.
 5. Verte v ľudí
  ​​Úspešní ľudia totiž vedia, že ľudia sú tým najväčším prínosom. Je im jasné, že výnosy a zisky sú až na druhom mieste a nemôžu byť dosiahnuté, pokiaľ nie je motivovaná pracovná sila. Snažia sa preto, aby ľudia, s ktorými pracujú, prípadne ktorí pod nimi pracujú, verili v ich biznis, pretože iba tak urobia všetko preto, aby sa mu darilo
 6. Uvedomte si, že zlé obdobia neexistujú
  Skúste sa na to pozrieť radšej inak. Neexistujú zlé dni, iba tie, ktoré sú o niečo horšie ako tie ostatné. Úspešní ľudia vedia, že veci sa občas môžu vyvíjať aj nesprávnym smerom. Na druhej strane si však uvedomujú, že aj napriek tomu treba veriť v to, že sa to nakoniec dobre skončí a oni dosiahnu svoje. S úspechom rátajú a robia všetko preto, aby aj to nepríjemné obdobie čo najskôr ukončili, zlé obrátili na dobré, pretože sa riadia radou: Keď vám život dáva citróny, urobte si z nich citronádu. 
Zdielať článok na Facebooku
30.06.2017  |  Zdroj: psychologytoday; Text: es; Foto: thinkstockphotos.com
Hodnotenie článku:
5.0/5 (2 hlasov)

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois