6 zmien, ktoré musíte urobiť vo svojom živote, ak chcete začať zarábať viac peňazí

Chcete vedieť, ako začať zarábať viac peňazí a zabezpečiť, aby váš majetok rástol? Niekedy sa to dá celkom jednoducho. Jediné, čo musíte urobiť, je zaradiť do svojho života niekoľko zmien, zvyknúť si na ne a dodržiavať ich. Mnohí odborníci tvrdia, že úspechu sa dá naučiť. Ak chcete hrať na klavír, musíte sa naučiť, ako sa to robí. A to isté platí aj o tom, ak sa chcete stať bohatým – tiež sa musíte naučiť, ako na to. Osvojte si aj vy týchto šesť návykov a uvidíte, že sa k vám peniaze pohrnú.

 

 

 1. Dostaňte sa bližšie k ľuďom, ktorí sú pre vás vzorom
  Ak sú to ľudia, ktorí niečo dosiahli, prípadne sa im podarilo nadobudnúť slušný majetok a niečo podobné by ste chceli docieliť aj vy, dostaňte sa čo najbližšie k nim. S veľkou pravdepodobnosťou budú uvažovať inak ako bežní ľudia, a práve to sa od nich môžete naučiť. Okrem toho od nich môžete „pochytiť“ kopec inšpirácie či dobré nápady.
 2. Nájdite si ďalšiu prácu
  Ak chcete zarábať viac, jednoduchým riešením je viac pracovať – druhou prácou však získate oveľa viac než len peniaze. Váš mozog sa začne zaoberať viacerými záležitosťami, začnete získavať skúsenosti z inej oblasti. Ak sa rozhodujete, čo by sa mohlo stať vašou ďalšou prácou, zvážte svoje koníčky a záľuby – konečne vám môžu začať zarábať. Možností je veľa, zamyslite sa, ako získať ďalší zdroj príjmu.
 3. Ponorte sa do kníh
  Bohatí ľudia si volia radšej vzdelanie než zábavu. Ak chcete byť ako oni, ponorte sa do kníh, ktoré sa týkajú investícii, manažovania osobných financií alebo sa inšpirujte biografiou niekoho úspešného. Známy milionár Warren Buffett napríklad venuje 80% svojho pracovného dňa čítaniu.
 4. Zvyknite si robiť aj také veci, ktoré sú vám nepríjemné
  Ak túžite po majetku, úspechu a chcete v živote napredovať, mali by ste si začať zvykať na diskomfort. Bohatí ľudia totiž svoju spokojnosť nachádzajú práve v ňom. Väčšina ľudí chce telesnú, duševnú a emociálnu spokojnosť – to je cieľ typický pre strednú vrstvu. Vy to robte inak – ako úspešní ľudia. Spíšte si napríklad zoznam piatich vecí, ktoré by vám mohli pomôcť dosiahnuť úspech, no sú náročné a ťažko uskutočniteľné. Máte? Tak teraz sa do nich pustite!
 5. Odložte si každý deň váš hodinový zárobok
  Najprv zaplaťte sebe – to je plán, ktorý by ste si mali čo najskôr osvojiť. Autor knihy Automatický milionár David Bach hovorí, že kľúčom k úspechu je aj zautomatizovanie si odkladania peňazí. Vypočítajte si, koľko zarábate na hodinu. Bach tvrdí, že ak si každý deň odložíte túto sumu, nebudete sa musieť obávať o peniaze.
 6. Nastavte si pasívny príjem
  Čo je lepšie ako zarábať bez toho, aby ste niečo urobili? Pokúste sa zabezpečiť si pasívny príjem, možností je niekoľko – najčastejšie je to investovanie peňazí, pokojne to však môže byť vytváranie YouTube videí, využívanie affiliate marketingu na vašom blogu, ale napríklad aj ubytovávanie hostí vo voľnej izbe vášho domu cez Airbnb.
Zdielať článok na Facebooku
18.02.2017  |  Zdroj: Independent; Text: es; Foto: Thinkstockphotos.com
Hodnotenie článku:
2.0/5 (6 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin