Toto oblečenie do práce nenoste: Vyhnite sa faux pas!

Prvý letný deň ešte oficiálne nenastal, teploty vonku nás však už naň isté obdobie pripravujú. Postupne znižujeme počet vrstiev oblečenia a čoraz častejšie aj jeho rozmery. Dámy vyťahujú sukne, páni kraťasy. A hoci je vonku horúco, nie každé oblečenie sa hodí do práce. Ktorý typ oblečenia či obuvi by ste si rozhodne nemali vziať do kancelárie?

 

 

 

 

 1. Žabky/kroksy
  Že je to vaša obľúbená obuv? Žabky a kroksy sú ideálne na dovolenku či k jazeru, rozhodne však nie do práce. Dámam odporúčame radšej pohodlné sandále, pánom zas priedušné plátenné tenisky.
 2. Sieťkované tričká a tielka
  Predstavte si, že v takomto priesvitnom a odhaľujúcom oblečení by ste mali viesť stretnutie s klientom. Nie, tento odev nechajte radšej doma hlboko vzadu v skrini, alebo ho niekomu podarujte.
 3. Minisukne či super krátke šortky
  Môžete mať pekné nohy či vytvarované stehná, pochváľte sa však nimi radšej niekde inde, ako na pracovisku. Dámy, dajte si pozor najmä pri extra krátkych šortkách, ktoré z vašej zadnej časti odhaľujú viac, než je v práci potrebné vidieť.
 4. Tričká nad pupok
  Znova platí, že hoci máte dokonale ploché brucho, do práce sa takéto oblečenie veľmi nehodí. Zákaz platí aj pre kolegyne, ktoré ignorujú hrúbku svojho pásu a odvážne si oblečú takýto typ odevu.
 5. Havajské košele
  Ak ste na pive s kamarátmi či na dovolenke na Ibize, nikto vám nemôže havajskú košeľu vytknúť. Do práce sa však tento príliš veselý a výrazný prvok oblečenia nehodí, nahraďte ho radšej jednofarebnou košeľou.​
 6. Ponožky v sandáloch
  Pretože tie nikdy neboli v móde a pravdepodobne ani nikdy nebudú. Bodka.
Zdielať článok na Facebooku
31.05.2016  |  Text es; Foto: Thinkstockphotos.com
Hodnotenie článku:
2.5/5 (11 hlasov)

Citáty o práci a kariére

Lily Tomlin

Problém s bezohľadnou honbou krýs za kariérou spočíva v tom, že aj keď vyhráte, stále zostanete krysou.

Lily Tomlin