4 vety, ktoré bohatí ľudia nikdy nepovedia: Nepoužívate ich náhodou?

Ak strávite nejaký čas s bohatými ľuďmi a ľuďmi zo strednej vrstvy, budete prekvapený, ako veľmi sa líši to, čo tieto dve skupiny hovoria. Stredná vrstva má tendenciu byť negatívnymi v otázke financií. Dokonca, ak príde reč na zarobenie veľkého množstva peňazí, väčšina z týchto ľudí neverí, že by to dokázali. Ak sa však rozprávate s ľuďmi, ktorým sa vďaka vlastnej šikovnosti a nadaniu podarilo zarobiť slušný balík peňazí, budete od nich počuť niečo úplne iné. Títo ľudia veria, že slovné spojenie „nedá sa“ neexistuje a v otázke peňazí zaujímajú veľmi pozitívny postoj. Sú dokonca 4 vety, ktoré títo ľudia nikdy nepovedia. Ktoré to sú?

 1. Nemôžem vraziť peniaze do môjho nápadu
  Mnohé skvelé nápady sa nikdy nezrealizujú, pretože ľudia, ktorí ich prinesú, veria, že na ne nemajú dostatok peňazí. Bohatí ľudia však vedia, že ak prídu s ideou, na ktorú nemajú financie, existujú spôsoby, ako presvedčiť iných, aby do tejto myšlienky svoje peniaze investovali . A tak neváhajú a všetky tieto cesty využívajú, aby mohli svoj nápad zrealizovať.
 2. Ja vlastne ani nechcem byť bohatý
  Túto vetu používa veľmi veľa ľudí, často si tiež opakujú, že mať veľa peňazí nie je správne, že by si nemali želať tučné bankové konto. Bohatí ľudia však uvažujú inak: „Prečo nie ja? Som rovnako dobrý ako ostatní, zaslúžim si byť bohatý.“ Pozitívny prístup a sila presvedčenia im pomáha dosiahnuť, to čo chcú. Vyskúšajte to aj vy!
 3. Môžem všetko stratiť
  Väčšina ľudí sa v otázke investícií mnohokrát pohybuje na škále strachu a obáv. Je preto logické, že sú aj značne konzervatívni v otázke peňazí. Strach z možnosti straty väčšieho objemu financ í im tak nedovolí  posunúť sa vpred. Naproti tomu bohatí ľudia vedia, že prísť o značnú sumu peňazí je bežné a stáva sa to mnohým investorom. S rizikom sú oboznámení a  sú ochotní ho znášať. Zároveň sú si však vedomí, že sú tu vždy ďalšie možností, ako zarobiť ešte viac peňazí a vykryť tak predchádzajúcu stratu.
 4. Nenávidím svoju prácu
  Priemerný človek si nájde prácu, ktorú dokáže tolerovať a drží sa jej roky. Počas nich sníva o tom, ako si bude užívať dôchodok. Väčšina ľudí sa dokonca rozhodne zostať v práci, ktorú nemajú radi a zároveň sa po celý čas obávajú, že dostanú výpoveď. Zvláštne, však?
  Rozdiel medzi priemerným a bohatým človekom je ten, že kým priemerný človek chodí do práce každý deň a dúfa, že na nej nájde niečo zaujímavé, bohatý človek svoju prácu robí s láskou a zapálením. Dá sa totiž skĺbiť, že budete robiť to, čo máte naozaj radi a zároveň si tým dobre zarábať. Ak si toto presvedčenie osvojíte, ste na pol ceste k úspechu.

Ktorá veta bohatých ľudí vás najviac zaujala? Napíšte nám na opraci@karierainfo.sk, s ktorou vetou ste sa stotožnili a s ktorou, naopak, absolútne nesúhlasíte.

Zdielať článok na Facebooku
19.03.2016  |  Zdroj: Independent; Text: es; Foto: Thinkstockphotos.com
Hodnotenie článku:
2.3/5 (3 hlasov)

Citáty o práci a kariére

André Maurois

Každá práca vykonávaná so zaľúbením je šťastím. Keď sa ale k práci pridá láska, nie je na svete nič radostnejšie.

André Maurois